Codzienna pielęgnacja włosów

0
1221
Codzienna pielęgnacja włosów

Podczas codziennej pielęgnacji włosów warto przestrzegać konsekwentnie kilku zasad, na przykład stosować dobrej jakości szampon do włosów zniszczonych. Gdy wejdą one w krew, fryzura zawsze będzie wyglądała dobrze, a włosy przez lata będą cieszyły się doskonałą kondycją!

Wybierz dobry kosmetyk – Elseve szampon odbudowujący

Pierwszą zasadą prawidłowej pielęgnacji jest wybór dobrej jakości kosmetyków. Wybierz na przykład Elseve szampon odbudowujący lub inny szampon dobrej marki, dostosowany do typu oraz kondycji twoich włosów, aby czerpać z tego podstawowego kosmetyku jak najwięcej korzyści. Gdy masz bardzo suche włosy, stosuj szampon do włosów zniszczonych, a po umyciu koniecznie potraktuj włosy dobrej marki odżywką – najlepiej z tej samej kolekcji co szampon, by ich właściwości się uzupełniały. Gdy jesteś już w drogerii, wybierz Elseve szampon odbudowujący, ale również inny dobrej marki szampon, oraz dopasuj do nich odżywki. Stosując te kosmetyki naprzemiennie, uzyskasz najlepsze efekty w odbudowywaniu struktury włosów i nawilżaniu ich.

Bądź delikatna dla swoich włosów

Nawet najlepszy szampon do włosów zniszczonych nie pomoże, jeśli będziesz traktować swoje włosy brutalnie. Dlatego przywyknij do pewnych sposobów pielęgnacji, które sprawdzają się bez względu na typ włosów, ich długość czy indywidualne problemy. Do mycia używaj tylko letniej wody – nigdy gorącej. Za to do spłukiwania szamponu i odżywki wybieraj zawsze tę chłodną, która zamknie łuski włosów i uczyni je gładszymi i lśniącymi. Jeśli będziesz używać gorącej wody, możesz wysuszyć włosy, a także pobudzić gruczoły łojowe do pracy, przez co będą się one szybciej przetłuszczały.

Co po umyciu?

Gdy już umyjesz swoje włosy, wykręć je z nadmiaru wody, a następnie owiń w nagrzany, gruby ręcznik. Po zdjęciu ręcznika możesz rozczesać włosy delikatnie palcami lub ewentualnie z użyciem grzebienia o szerokim rozstawie zębów – aby nie uszkodzić ich delikatnej struktury. Nie rozczesuj włosów brutalnie, poczekaj aż trochę przeschną, ewentualnie gdy są trudne do rozczesania, zastosuj odżywkę rozplątującą na mokre włosy. Rozczesując, używaj szerokiej szczotki i zawsze zaczynaj od dolnych partii – gdy je dokładnie rozczeszesz, przejdź wyżej, a dopiero na samym końcu rozczesuj włosy dokładnie od góry do dołu. Tak przeprowadzona codzienna pielęgnacja włosów sprawi, że twoje włosy będą po prostu delikatnie traktowane – dzięki temu będą mniej się niszczyć i rzadziej wymagać ścinania połamanych końcówek!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here