Czym zmyć nadmiar henny z brwi

0
1489
henna
fot: pixabay.com

Ciemne, grube i wyraziste brwi to obecnie nowy wyznacznik piękna. Polki w przeważającej części mają jednak delikatniejsza, słowiańską urodę. Aby podkreślić rysy i nadać im południowy charakter często decydują się na hennę brwi. Drugą grupę kobiet, które chętnie korzystają z tej metody przyciemniania brwi są starsze panie, których brwi wraz z wieku znacznie pojaśniały i przerzedziły się.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-zmyc-henne-z-brwi/

Dlaczego warto podkreślać brwi henna

Henna to dobry sposób na ich trwałe podkreślenie. Znacznie wygodniejszy od malowania ich kredką. Trudno uzyskać naturalny efekt za jej pomocą, a co gorsza pod wpływem ciepła czy deszczu często się rozmazuje, tworząc brzydkie ciemne smugi na twarzy. Henna jest też mniej inwazyjna niż makijaż permanentny i znacznie tańsza w porównaniu do niego. 

Henna oparta jest na naturalnych ziołowych składnikach, nie musimy się więc obawiać reakcji alergicznej na silne substancje chemiczne takie, jakie są obecne w klasycznych farbach do włosów. To ważne, ponieważ barwnik aplikowany jest w niedużej odległości od oczu. 

Trudno jest nałożyć hennę sobie samej. Zazwyczaj korzystamy więc z usług kosmetyczki, która nada naszym brwiom właściwy kształt, a potem przyciemni włoski henną. Zabieg nie trwa długo, zazwyczaj wystarcza pół godziny. Nie jest też kosztowny, zazwyczaj mieści się w granicach 20-30 zł. To niewiele, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że wystarczy na 3-4 tygodnie. 

Sposoby na usunięcie nadmiaru henny na brwiach

Po aplikacji henny brwi mają intensywny kolor. Dla większość kobiet ten pierwszy efekt jest zbyt mocny, jednak, aby zabieg był trwały konieczne jest nałożenie większej ilości henny. W przeciwnym razie będzie lekko zauważalny, a po kilku dniach nie będzie po nim śladu. Mocniejszy kolor utrzymuje się na brwiach około 2 dni, po czym naturalnie się wymywa. Jeśli nie możemy tak długo czekać, możemy spróbować zmyć nieco hennę wacikiem nasączonym preparatem do demakijażu, przeznaczonym do okolic oczu. Przyłóżmy na kilka sekund wacik do brwi, a następnie lekko potrzyjmy. Jeśli nie mamy takiego kosmetyku możemy użyć wody z odrobina mydła. Dobrze sprawdzi się również oliwka. 

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/sposoby-na-zarabianie-przez-internet/

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here