Soki VS napoje – jak uniknąć wyboru tych niezdrowych

0
1462
sok
fot. pexels.com

Mogłoby się wydawać, że sok i napój to to samo. Nic bardziej mylnego. Niestety to błędne rozumowanie wywodzi się stąd, że wielu producentów na napoje mówi soki. Tymczasem sok cechuje się tym, że jest pełnowartościowym nektarem z owoców, a napój zawiera wiele sztucznych składników. Dowiedz się dlaczego warto wybierać soki, zamiast napojów i jakich substancji unikać w różnego rodzaju sokach, napojach.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/soki-zdrowe-i-zdrowsze/

Sok 100% z owoców lub warzyw

Właśnie taki napis powinieneś zobaczyć na butelce wybranego soku owocowego lub warzywnego. To jednak nie wszystko. Powinien on być potwierdzony tym, co ujrzysz na etykiecie z tyłu produktu, w składnikach. Jeśli widzisz tam hasło typu – sok w 100% wyciśnięt z danego owocu lub 100% soku z jakiegoś warzywa, to możesz mieć pewność, że taki produkt zawiera sam sok i jest pozbawiony składników dodatkowych, cukru lub innych konserwantów.

Innym wyznacznikiem, który potwierdza, że dany sok jest rzeczywiście dobry jakościowo to data jego produkcji i przydatności. Soki, które są możliwe do spożycia w ciągu maksymalnie kilku dni na pewno są zdrowe i nie mają konserwantów. Istotne jest, że ta data przydatności powinna dotyczyć spożycia produktu tak w ogóle, a nie od momentu otwarcia produktu. Są np. soki, na których widnieje hasło, że jest to 100% soku, ale ich data przydatności jest bardzo duża – takich soków należy unikać.

Napoje owocowe

Wiele napojów jest określana jako soki, tymczasem nie mają z nimi nic wspólnego. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na etykietę z tyłu butelki, która bardzo często jest niesamowicie długa i zawiera wiele dodatkowych składników. Takie napoje zazwyczaj nie stoją w lodówce i mają bardzo długą datę przydatności, co oznacza, że zawierają dużo konserwantów. Na kartonach takich napojów często widnieje napis, iż jest to sok, a pod spodem, że zawiera określony procent soku, który bardzo często jest mały, co oznacza właśnie, że produkt nie jest sokiem, a napojem produkowanym na podobieństwo soku. Prawda jest również taka, że smak takich napojów nie wynika z tego, że zawiera on sok z jakiegoś owocu czy warzywa, ale iż ma wiele składników dodatkowych i barwników, które taki smak generują

Przeczytaj też: http://ortho-med.pl/laseroterapia-na-zmarszczki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here