Fryzury do włosów półdługich

0
1508
fryzury
fot. pexels.com

Mówi się, że najbardziej praktyczne w czesaniu są włosy albo długie, albo krótkie, a te o średniej długości stanowią największe wyzwanie. Przekonaj się, że to nieprawda – sprawdź inspiracje na fryzury i koloryzację włosów półdługich!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/modne-fryzury-poldlugie/

Jak czesać włosy półdługie – inspiracje

  • Średnia długość włosów świetnie sprawdza się we wszelkiego typu upięciach – niskich kucykach i kokach. Włosy długie mogą być trudne do opanowania w kontekście takich upięć, z kolei krótkie najlepiej prezentują się, gdy są rozpuszczone. 
  • Półdługie włosy cudownie wyglądają z różnego rodzaju opaskami i przepaskami. Takie dodatki sprawiają, że cała fryzura prezentuje się dziewczęco i świeżo. Przepaski są wskazane także dla kobiet, z które z natury mają cienkie i rzadkie włosy. Opaska nie tylko odwraca od tego uwagę, ale odsuwa włosy do tyłu i sprawia, że wydaje się ich więcej.
  • Z włosów półdługich w łatwy sposób można przygotować wysokiego koka. Wiele osób błędnie twierdzi, że aby wysoki kok prezentował się solidnie, konieczne jest posiadanie długich włosów. Nie jest to prawda, ponieważ zbyt długie i gęste włosy, sprawiają że kok jest toporny, ciężki i nie wygląda dziewczęco. Dlatego jeśli masz półdługie włosy zdecydowanie łatwiej będzie ci osiągnąć spontaniczny i dziewczęcy kok.

Koloryzacja włosów o średniej długości

Na półdługich włosach cudownie prezentują się farbowania oparte na naturalnych refleksach. Taki efekt sprawia, że włosy są bardzo dziewczęce i wyglądają na zadbane. Z kolei jeśli chodzi o koloryzację metodą cienia, np. ombre – warto się tutaj zastanowić i skorzystać albo z porad doświadczonej stylistki czy fryzjerki, albo wypróbować aplikacje, które umożliwiają zwizualizowanie swojej twarzy i włosów w kontekście różnych fryzur. Nie jest powiedziane, że koloryzacja ombre zawsze będzie źle wyglądać, jednak może tak być i należy wziąć to pod uwagę. Dlaczego ombre nie zawsze dobrze wygląda na włosach półdługich? Otóż ombre wymaga stopniowego przejścia od koloru ciemnego do jasnego. Im krótsze włosy tym ten efekt może wyjść nienaturalnie.

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/bezpieczna-farba-do-wlosow-jak-ja-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here