Jak skutecznie walczyć z kaszlem u dzieci?

0
1064
Jak skutecznie walczyć z kaszlem u dzieci

Kaszel u dzieci może niekiedy brzmieć niepokojąco, a to wzbudza w rodzicach panikę i chęć pomocy. Niestety w wielu przypadkach kaszel nie przejdzie sam bez zastosowania odpowiednich medykamentów. Jakie produkty warto więc mieć zawsze w domowej apteczce i które z nich są najlepsze dla maluchów?

Kaszel u dzieci – przyczyny

Małe dzieci kaszlą, gdy podszewka tchawicy staje się podrażniona. Zdarza się to często, gdy maluchy walczą z chorobą, która powoduje powstawanie dużej ilości flegmy. Odruch wykrztuśny usuwa dodatkowy śluz i pozwala na łatwiejszy przepływ powietrza do płuc. Jest to więc naturalna i niezwykle potrzebna reakcja obronna organizmu, jeśli jednak zdarza się często, to może być uciążliwa i utrudniać prawidłowy rozwój dziecka. W szczególności suchy kaszel, który nie prowadzi do usunięcia flegmy, powinien zaniepokoić rodziców, zwłaszcza że potrafi utrzymywać się niezwykle długo (nawet do trzech tygodni po wyeliminowaniu głównej przyczyny). Trzeba pamiętać o tym, że kaszel suchy zazwyczaj jest wstępem do choroby i poprzedza kaszel mokry.

Kaszel u dzieci najczęściej wywoływany jest przez wirusy i zanieczyszczenia powietrza. Towarzyszy mu przeważnie świszczący oddech lub objawy podobne do przeziębienia, w tym katar i gorączka. Stanowi więc on poważny problem, który przyczynia się do dodatkowego podrażnienia dróg oddechowych.

Suchy kaszel u malucha – jak go rozpoznać?

Zakażenie górnych dróg oddechowych, takie jak przeziębienie lub grypa, często jest przyczyną pojawienia się suchego kaszlu. Kaszel malucha w nocy może nasilać się wraz z rozwojem choroby, a ciepłe, pozbawione wilgoci powietrze w pokojach także potęguje objawy. Kaszel, któremu nie towarzyszy wykrztuszanie flegmy, może być również wczesnym znakiem poważnej infekcji dolnych dróg oddechowych, takich jak zapalenie oskrzeli lub zapalenie płuc. Inne przyczyny suchego kaszlu u malucha to np. astma czy reakcja na dym papierosowy lub podobne czynniki drażniące.

Jak wyleczyć kaszel u dzieci?

Rodzice, których dzieci cierpią z powodu kaszlu, często szukają szybkich i skutecznych metod na pozbycie się dolegliwości u pociech. Warto wiedzieć, po jakie produkty sięgać i kiedy jest to w ogóle konieczne.

Na pewno pierwszą rzeczą, na jaką powinno się zwrócić uwagę, jest skład produktu. Dla przykładu Apicold® 1+ syrop z korzenia prawoślazu lekarskiego z dodatkiem miodu zawiera standaryzowany propolis, który wpływa na zahamowanie dalszego rozwoju infekcji. Syrop można stosować już po pierwszym roku życia dziecka.

Syrop z prawoślazem lekarskim ma za zadanie głównie łagodzić kaszel i zmniejszać podrażnienie gardła. Zioło to od wieków jest wykorzystywane jako środek przeciwkaszlowy o działaniu ochronnym i łagodzącym podrażnienia. Prawoślaz niweluje stany zapalne i przyspiesza regenerację komórek. W ostatnich latach składnik ten cieszy się coraz większą popularnością, dlatego warto mieć go w swojej apteczce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here