Lekki makijaż na każdą okazję

0
1228
Lekki makijaż na każdą okazję

Czasami nasz harmonogram bywa bardzo napięty. Jeśli po szkole masz jeszcze zaplanowane spotkanie ze znajomymi, dodatkowe zajęcia czy randkę, warto zrobić taki makijaż, by pasował na każdą okazję. Co zrobić, by lekki makijaż do szkoły pasował także na wyjścia? Podpowiadamy, jak go wykonać i jak można go przeobrazić.

Makijaż do szkoły

Codzienny makijaż do szkoły nie może być zbyt intensywny. Tak naprawdę w tym wypadku liczy się przede wszystkim delikatny kolor i naturalność. Cera nastolatek nie zawsze dobrze reaguje na nadmiar podkładu czy pudru, ponieważ obciążenie skóry czasami powoduje powstawanie nowych wyprysków czy innych niedoskonałości.

Z tego właśnie względu dołóż wszystkich starań, żeby makijaż do szkoły był lekki. Zastosuj krem BB lub podkład i rozprowadź je gąbeczką, by uzyskać naprawdę cienką warstwę kosmetyku. Jeśli chcesz zatuszować niedoskonałości, użyj korektora antybakteryjnego, który dobrze zasłoni wszelkie wypryski. Niech będzie o dwa tony jaśniejszy niż podkład, wtedy ładnie wszystko przykryje. Nie zapomnij o oprószeniu twarzy pudrem. Dzięki temu nie będzie się świeciła.

Lekki makijaż do szkoły – jasne oczy

Do szkoły najlepszy będzie bardzo delikatny makijaż oczu, dlatego zrezygnuj z eyelinera i ciemnych cieni. Tak naprawdę na co dzień najlepiej sprawdzają się neutralne odcienie lub bardzo jasne szarości czy róże. Dobierz odcień do swojego typu urody.

Jeśli chcesz, by makijaż był ciekawszy, możesz użyć dwóch różnych cieni – jednego nieco ciemniejszego niż drugiego. Jaśniejszy będzie bazą – pomaluj nim ruchomą powiekę, a następnie nanieś ciemniejszy kolor w zewnętrznym kąciku i na załamaniu powieki. Zblenduj aplikatorem granicę między kolorami, by przejście było naturalne. Wytuszuj rzęsy i już – możesz wychodzić do szkoły.

Makijaż na inne okazje

Makijaż do szkoły możesz jednakże łatwo przerobić na make-up idealny na wyjście. Sięgnij po kredkę i zaznacz nią dolne i górne powieki. Możesz ją rozetrzeć, by wyglądała bardziej naturalnie, możesz jednak zostawić ostrzejszą kreskę.

Makijaż możesz urozmaicić także stosując brązer. Nanieś go pod kośćmi policzkowymi i na żuchwie, by wydobyć owal twarzy. To od razu sprawi, że makijaż będzie atrakcyjniejszy i będzie się nadawał na każdą okazję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here