Jak zwalczyć kaszel palacza?

0
1305
Jak zwalczyć kaszel palacza

Kaszel palacza może rozwinąć się u każdej osoby wdychającej substancje zawierające nikotynę. Pojawia się zarówno u tych, którzy sięgają po tradycyjne papierosy, jak i u tych, którzy wybierają elektroniczne. Często utrudnia on funkcjonowanie i sprawia, że nawet podczas zwykłych czynności dochodzi do niekontrolowanego kaszlu. Na szczęście dla palaczy tabletki do ssania i inne produkty mogą skutecznie pomóc w zwalczaniu tej uciążliwej dolegliwości.

Jak rozpoznać kaszel palacza?

Kaszel palacza to uporczywa przypadłość, która rozwija się u wieloletnich palaczy i utrzymuje się przynajmniej przez kilka tygodni. Na początku kaszel może być suchy (u palaczy, którzy nie palą zbyt długo), lecz z czasem zwykle wytwarza flegmę. Plwocina może być przezroczysta, biała, żółta, a nawet zielona lub brązowa. Kaszel powstały na skutek palenia najbardziej uciążliwy jest przebudzeniu i stopniowo łagodnieje się przez resztę dnia, dlatego tabletki do ssania, które wykazują działanie łagodzące, najlepiej sprawdzają się właśnie rano. Oczywiście istnieją wyjątki i nigdy nie należy lekceważyć kaszlu, szczególnie jeśli we flegmie zauważy się czerwone, krwawe plamki.

Kaszel palacza – przyczyny

Drogi oddechowe wyścielone są rzęskami, czyli małymi włoskowatymi komórkami, które wychwytują toksyny we wdychanym powietrzu i przesuwają je w górę w kierunku ust. W dymie papierosowym znajdują się substancje chemiczne (takie jak np. formaldehyd), które paraliżują rzęski, przez co nie mogą one wykonywać swojej pracy. Dlatego toksyny, które nie zostają wyłapane, dostają się do płuc, gdzie osiadają i powodują stan zapalny. To z kolei prowadzi do kaszlu – ciało próbuje usunąć substancje w sposób mechaniczny.

W nocy rzęski zaczynają się regenerować, ponieważ nie są już narażone na działanie dymu. Ich zintensyfikowana praca prowadzi do tego, że wydzielina osadza się bliżej gardła i musi zostać wykrztuszona. Innymi słowy poranny kaszel palacza może być pozytywnym objawem, ponieważ świadczy o tym, że rzęski jeszcze działają prawidłowo. Jeśli jednak ta dolegliwość jest dla nas zbyt uciążliwa, warto zastosować odpowiedni specyfik. Tabletki do ssania dla palaczy, takie jak Cevitt® Gardło, w kontakcie ze śliną tworzą na powierzchni błony śluzowej gardła hydrożelowy opatrunek, przez co przyspieszają regenerację śluzówki i zapewniają dodatkowe nawilżenie.

Jak złagodzić kaszel palacza?

Oczywiście najlepszym sposobem na pozbycie się kaszlu palacza jest całkowite rzucenie palenia. Chociaż kaszel może się nasilać przez kilka tygodni po rzuceniu nałogu, prawie zawsze znika z czasem, o ile rzęski nie zostały całkowicie zniszczone.

Ważne jest, aby pamiętać, że kaszel oczyszcza nasze drogi oddechowe poprzez usuwanie ciał obcych, które są wdychane. Jeśli jednak kaszel jest uporczywy, stanowi zagrożenie zarówno dla delikatnych tkanek układu oddechowego, jak i naszego komfortu życia. Oprócz substancji drażniących w dymie papierosowym i cygarowym w środowisku mogą znajdować się inne toksyny, które będą powodować podobne objawy. Dlatego sięganie po tabletki do ssania, które usprawniają proces pozbywania się toksyn i wydzielin, może być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy mają problemy z gardłem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here