Kredyt gotówkowy na zakup pojazdu

0
1276

Kredyt na zakup pojazdu możesz uzyskać w odmianie tradycyjnej, innymi słowy z zabezpieczeniem na zakupowanym samochodzie ewentualnie jako zwykły kredyt gotówkowy. Kredyt samochodowy jest znacznie korzystniejszym wyjściem w przypadku finansowania zakupu w miarę świeżego pojazdu, zwykle nie starszego niż 6 lat. W tym momencie z racji zabezpieczenia w postaci auta będzie on tańszy. Poza tym możesz dodatkowo obniżyć jego koszty, wnosząc jakikolwiek udział własny. Oczywiście im większy wkład własny uiścimy, tym lepsze warunki będzie mógł nam bank zapewnić. Nawet przy wpłacie choćby 5% kosztów auta można liczyć na obniżkę prowizji lub oprocentowania.

Warto jednakowoż pamiętać, że im samochód jest starszy, tym szybciej, łatwiej, a co najistotniejsze taniej będzie wziąć kredyt gotówkowy. Warto w tym miejscu zaakcentować, że przy kredycie samochodowym czas spłaty jest uzależniony od wieku samochodu i im ten jest starszy, tym okres spłaty jest krótszy. Rośnie nam zatem w tym wypadku rata. Nie będzie tego przy kredycie gotówkowym. Kredyt gotówkowy na zakup pojazdu, jest oferowany na dowolny cel niejednokrotnie na okres nawet 12 lat. Oprócz tego w przypadku kredytu gotówkowego nie musimy kupować ubezpieczenia AutoCasco, co w wypadku starszych samochodów jest raczej drogie i znacznie podwyższa ogólny koszt kredytu.

Trzeba z tej przyczyny zastosować się do prostej reguły, że auta nowe kupujemy w kredycie samochodowym, za to starsze jedynie w gotówkowym.

www.nowiliderzy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here