Peeling chemiczny

0
1265
peeling chemiczny
fot. pexels.com

Wiele kobiet wykonuje w domu różne zabiegi kosmetyczne, które mają poprawić ich wygląd, a także pozwolą się zrelaksować po ciężkim dniu pracy. Jednym z takich zabiegów, który wykonują one regularnie, jest peeling twarzy. Jednakże czasem warto wybrać się do kosmetyczki i wykonać peeling chemiczny. Czy wiesz na czym on polega? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kiedy-warto-udac-sie-na-peeling-chemiczny/

Peeling chemiczny

To rodzaj zabiegu, który można wykonać również w domu. Stosuje się go głównie na przebarwienia skóry oraz na blizny, które powstają w wyniku uszkodzeń skóry. Miejsca, na których najczęściej się go wykonuje to skóra twarzy, szyi, dłoni.

Zabieg ten ma właściwości przeciwstarzeniowe, redukujące oraz oczyszczające skórę oraz zwiększa produkcję elastyny i kolagenu. Peeling ten doskonale sprawdzi się w przypadku blizn, przebarwień oraz zmarszczek.

Polega on na usunięciu martwego naskórka za pomocą działania substancji chemicznych, które zostały nałożone na skórę. Są to odpowiednio przygotowane mieszanki, które mają za cel poprawienie jakości skóry oraz jej kondycję.

Rodzaje peelingu

Peeling chemiczny dzieli się na peeling powierzchniowy, średnio głęboki oraz głęboki. Ten pierwszy polega na usuwaniu naskórka w celu zlikwidowania niewielkich zmarszczek, usuwania trądziki oraz małych przebarwień.

Peeling średnio głęboki stosuje się z kolej przy oczyszczaniu naskórka skóry właściwej, gdzie zmniejszymy głębsze zmarszczki, blizny oraz poważniejsze przebarwienia.

Peeling głęboki pozwoli nam na wykonanie podobnego zabiegu jak przy peelingu średnio głębokim, ale stosuje się przy nim silniejsze roztwory chemiczne, które zaleca lekarz. Głównie stosuje się go do usuwania bardzo głębokich blizn i uszkodzeń skóry.

Chcąc wykonać profesjonalny peeling chemiczny lepiej udać się do salonu kosmetycznego, w którym uzyskamy nie tylko profesjonalną poradę, ale również zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo, bez ryzyka, że coś nie pójdzie po naszej myśli. Lepiej nie ryzykować z substancjami chemicznymi na własną rękę, bez posiadania odpowiedniej wiedzy.

Przeczytaj też: http://www.blognazdrowie.pl/aparat-lingwalny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here