Pielęgnacja włosów kręconych

0
1317
włosy
fot: pixabay.com

Czy pielęgnacja kręconych włosów jest łatwa? Jakie kosmetyki warto stosować przy tego rodzaju włosach. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/dobre-kosmetyki-do-wlosow-kreconych/

Kosmetyki do pielęgnacji loków

Piękna burza loków na głowie to marzenie niejednej kobiety. Zazwyczaj marzą o nich ci, których natura obdarzyła prostymi włosami i nie maja świadomości, jak bardzo wymagająca jest pielęgnacja kręconych włosów. Panuje przekonanie, że po wyschnięciu same się układają i zawsze wyglądają efektownie. Każdy kto ma kręcone włosy wie, jak dalekie jest to od prawdy. Loki mogą przysporzyć swoim właścicielom nie lada kłopotów. Bez dostosowanej do ich potrzeb pielęgnacji łatwo się puszą, plączą, sprawiając problemy przy rozczesywaniu. Trudno jest utrzymać ich piękny, naturalny skręt.

Włosy kręcone są najczęściej grube i gęste, a przez to mało podatne na układanie i modelowanie. Nie pomagają nawet najsilniejsze żele do stylizacji czy lakiery. Kluczem jest zastosowanie właściwie dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych przeznaczonych konkretnie dla tego rodzaju włosów. Na rynku dostępne są specjalne odżywki, maski do włosów i serum. Odżywiają on włosy, przywracają im blask i energię. Odbudowują strukturę włosa, dzięki czemu loki stają się miękkie, bardziej sprężyste.

Również w przypadku szamponów, powinniśmy wybrać te dedykowane włosom kręconym. Zwykłe szampony mogą tylko pogorszyć ich stan i przysporzyć nam dodatkowych trudności w doprowadzeniu ich do ładu. Warto więc zaufać renomowanym markom, nawet jeśli wiąże się to z większym wydatkiem. Warto zainwestować kilka złotych więcej, jeśli nagrodą będą zdrowe, pełne blasku włosy. Oferowane przez nich produkty uwzględniają szczególne potrzeby kręconych włosów.

Odpowiednie cięcie

Codzienna pielęgnacja nie przyniesie jednak pożądanego efektu, jeśli będą nieodpowiednio przycięte. Choć pozornie loki wymagają jedynie przycięcia, w rzeczywistości jest to trudne zadanie, które wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia w stylizowaniu tego typu fryzur. Dobrze wykonane strzyżenie sprawi, że loki będą się naturalnie układały w piękne fale, odzyskają ładny skręt.

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/kuracja-serum-dla-twoich-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here