Rotor rehabilitacyjny – jakie są korzyści z zastosowania takiego urządzenia?

0
1070

Ćwiczenia na rotorze rehabilitacyjnym pozwoliły mi odzyskać sprawność fizyczną!

Od lat cierpię na bóle w biodrze i kolanach. Mam problemy z wchodzeniem po schodach i wstawaniem z fotela, to naprawdę jest dla mnie duże wyzwanie. Już straciłem nadzieję, na życie bez ciągłego bólu i poprawy mojego stanu zdrowia. Próbowałem już wszystkiego – lekarstw, suplementów diety, maści i zastrzyków. Przestawało mnie boleć tylko na chwilę i dalej wszystko wracało jak dawniej. Z pomocą przyszła mi córka, która zamówiła przez internet rotor rehabilitacyjny elektryczny do ćwiczeń https://www.zdrowapolka.pl/rotor-rehabilitacyjny-elektryczny-oxycycle-3.html To wspaniałe urządzenie pomogło mi odzyskać sprawność fizyczną i chęć do dalszego życia. Na początku wykonywałem ćwiczenia z trudem, muszę przyznać, że sam nie miałem do tego przekonania. Ale codziennie siadałem w fotelu i powoli pedałowałem jak na rowerze, a przy okazji oglądałem swój ulubiony program w telewizji. Jak się zmęczyłem przełączałem urządzenie na tryb pasywny i rotor rehabilitacyjny elektryczny sam kręcił za mnie nogami wymuszając za mnie ruch. Ćwiczenia te wykonywałem codziennie, regularnie ponieważ mój program telewizyjny nadawany jest w każdy dzień.

Rotor rehabilitacyjny to recepta na ból!

ćwiczyć na rotorze rehabilitacyjnymJakie było moje zdziwienie, gdy zauważyłem, że moje bóle zmniejszyły się. Biodra, kolana i nogi nie bolały mnie już tak bardzo, a z każdym dniem było znacznie lepiej. Wchodzenie, czy schodzenie  ze schodów nie jest już dla mnie problem i wyzwaniem. Teraz mam dużo więcej siły, a ćwiczenia na rotorze rehabilitacyjnym elektrycznym mogę wykonywać znacznie dłużej i robię to regularnie, systematycznie. Poprawiła mi się wydolność organizmu, krążenie krwi, serce lepiej mi pracuje. Nogi nie odmawiają mi posłuszeństwa i ból ustał. Wzmocniłem także swoje ręce, ponieważ w zestawie dołączone były zarówno uchwyty na ręce, jak i specjalne sandały z rzepami na kończyny dolne. Jakość wykonywania ćwiczeń był dla mnie też bardzo ważny i kupiony rotor rehabilitacyjny spełnił moje oczekiwania. Jestem osobą skrytą, więc niezmiernie ważne było dla mnie wykonywanie ćwiczeń w zaciszu domowym. Tam gdzie czuję się bezpiecznie. Spokojne i dostosowane do moich potrzeb ćwiczenia, wykonywane w dogodnym dla mnie tempie i czasie pozwoliły mi stopniowo i bezstresowo poprawić mój stan zdrowia. Zauważyłem także, że jestem bardziej wesoły i optymistycznie patrzę na świat. Zacząłem także częściej wychodzić na spacery. To wspaniałe urządzenie jaki jest rotor rehabilitacyjny elektryczny odmienił moje życie, polecam każdemu (zadowolony klient Marek).

Kto może ćwiczyć na rotorze rehabilitacyjnym?

Rotory rehabilitacyjne elektryczne lub rotory rehabilitacyjne mechaniczne to urządzenia polecane dla każdej osoby. Ruch nóg wykonywany jak na rowerze pozwala na wzmacnianie mięśni, ścięgien i całego organizmu. Poprawia siłę i wytrzymałość organizmu. Z dnia na dzień jesteśmy coraz silniejsi. Krążenie krwi zwiększa poprzez wykonywanie ćwiczeń na rotorze rehabilitacyjnym, serce jest lepiej dotlenione. Możemy ćwiczyć zarówno kończyny górne, jak i dolne na rotorach rehabilitacyjnych dostępnych w naszym sklepie https://www.zdrowapolka.pl/category/sprzet-do-rehabilitacji-rotory-rehabilitacyjne

Ponadto ćwiczenia na rotorach rehabilitacyjnych elektrycznych lub rotorach rehabilitacyjnych mechanicznych polecane są dla osób:

– po udarach, wypadkach, w czasie choroby

– dla osób które mają niedowład kończyn

– dla osób niepełnosprawnych, starszych,

– w czasie osłabienia organizmu,

– podczas rehabilitacji,

– po konsultacji lekarskiej.

Jaki rotor rehabilitacyjny wybrać mechaniczny czy elektryczny?

Podejmując decyzje o modelu jaki mamy wybrać należy pamiętać o kilku wskazówkach. Rotor rehabilitacyjny mechaniczny wybieramy, gdy użytkownik może samodzielnie poruszać rękami i nogami – w celu wymuszania ruchu na urządzeniu. Siłę oporu tego urządzenia ustawiamy samodzielnie pokrętłem do tego przeznaczonym. Natomiast rotor rehabilitacyjny elektryczny taki jak https://www.zdrowapolka.pl/rotor-elektryczny-pasywny-i-aktywny-cwiczenia-rak-i-nog.html wybieramy, gdy jest problem z kończynami lub są bezwładne. To właśnie w takich przypadkach urządzenie kręci za nas nogami lub rękoma. Samodzielnie wymusza ćwiczenia na użytkowniku, tak ważne podczas rehabilitacji. Dodatkowym atutem zaprezentowanego powyżej modelu jest możliwość stosowania nawet przy występowaniu skurczów spastycznych. Urządzenie to posiada przycisk rewers, który pomaga w rozluźnianiu napiętych mięśni.

Rotor rehabilitacyjny poprawia nastrój i humor!

Musimy pamiętać o tym, że poprzez ruch nie tylko wzmacniamy nasze ciało, ale także wydziela się hormon szczęścia – endorfiny. Dlatego też po wykonywaniu ćwiczeń na rotorze do rehabilitacji mamy lepszy humor, jesteśmy szczęśliwsi i czujemy się lepiej. Regularne i systematyczne wykonywanie ćwiczeń pomaga nam powracać do sprawności i wzmacniać nasze ciało i umysł. Zapobiega stanom lękowym i depresjom. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami ze sklepu medycznego ZdrowaPolka którzy pomogą w znalezieniu odpowiedniego modelu rotora rehabilitacyjnego dla Państwa.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here