Jakie zalety mają implanty zębów?

0
1129

W Polsce implanty stomatologiczne z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia, jakie są ich największe zalety i czy w rzeczywistości warto z nich skorzystać. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że implanty zębowe są doskonałym wyborem dla tych osób, które utraciły jeden albo kilka zębów. Współczesna technologia implantologiczna osiągnęła taki poziom, że istnieje możliwość wszczepienia implantów tym pacjentom, którzy utracili uzębienie nawet kilka lat temu. Zanik tkanki kostnej nie jest już żadnym większym problemem, ponieważ istnieje możliwość jej odbudowania. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe zalety wszczepienia implantów stomatologicznych, dzięki którym można szybko zastąpić brakujące zęby bez potrzeby szlifowania naturalnych zębów sąsiadujących.

Jakie największe zalety?

Implanty stomatologiczne mają bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej osób decyduje się skorzystać z ich dobrodziejstwa. Największą zaletą implantów jest przede wszystkim to, że zapobiegają one zanikowi kości. Niestety brak nawet jednego zęba, może skutkować nieodwracalnymi zmianami. Aby nie doszło do rozsuwania i pochylania pozostałych zębów, warto jak najszybciej skorzystać z implantów. Wszczepione implanty stomatologiczne są bardzo stabilną podstawą nie tylko dla zębów, ale również dla koron i protez. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wszczepione implanty chronią pozostałe zęby. Jak wspomniano we wstępie implanty stomatologiczne, to w chwili obecnej jedyny rodzaj wypełnienia protetycznego, w którym nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zdrowych zębów. Warto wspomnieć również i o tym, że implanty zębowe wykonane są w całości z biokompatybilnych materiałów, które są w 100% przyswajane przez organizm i nie powodują nawet najmniejszych skutków ubocznych. Osoby, które chcą zachować naturalny wygląd twarzy powinny jak najszybciej postawić na implanty Rzeszów. Opisując największe zalety pamiętać należy także i o tym, że wszczepione implanty stomatologiczne charakteryzują się dużą żywotnością, dlatego też najczęściej towarzyszą pacjentom przez całe życie.

Najlepsza alternatywa dla protez

Zwykłe protezy jak powszechnie wiadomo odbudowują jedynie samą koronę utraconych zębów. Implanty zębów zaprojektowane zostały z kolei w taki sposób, aby rekonstruować również korzeń zęba, na którym mocowane są korony albo specjalne mosty protetyczne. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że obudowy na implantach są nie tylko stabilniejsze, ale również zdecydowanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Dzięki nowoczesnej technologii implanty stomatologiczne można wykorzystać nie tylko do rekonstrukcji pojedynczych zębów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z implantów wykonać wszystkie zęby. Protezy osadzane na implantach nie poruszają się i co najważniejsze nie uwierają pacjentów. Nawet najlepsze jakościowo protezy ruchome nie mogą zagwarantować takiego komfortu i poziomu bezpieczeństwa jak implanty zębów Rzeszów. Dzięki implantom można raz na zawsze zapomnieć o stosowaniu klejów do protez.

Podsumowanie – czy warto?

Jak wspomniano powyżej, implanty stomatologiczne mają bardzo wiele zalet, ale pamiętać należy również i o tym, że mają kilka wad, o których nie można zapominać. Największym minusem jest oczywiście wysoka cena implantów, ale na własnym zdrowiu nigdy nie warto oszczędzać. W podjęciu decyzji o wszczepieniu implantów, może pomóc doświadczony stomatolog, który specjalizuje się właśnie w implantologii. Tylko specjalista będzie w stanie najtrafniej ocenić możliwość i opłacalność wszczepienia implantów stomatologicznych oraz wykonania profesjonalnej odbudowy protetycznej. Warto wspomnieć również i o tym, że wszczepienie implantów zębowych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby odpowiednio o nie zadbać. Jeżeli zapomni się o odpowiednich czynnościach pielęgnacyjnych, to niestety może dojść do nieprzyjemnych sytuacji, które mogą skończyć się nawet odrzuceniem implantów. Po wszczepieniu implantów należy o nie dbać tak samo jak o naturalne zęby i dziąsła. Warto nie tylko szczotkować implanty po każdym posiłku, ale również zainwestować w porządny płyn do płukania jamy ustnej i nitkę dentystyczną. Nie można zapominać również o systematycznych wizytach kontrolnych w gabinecie dentystycznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here