Zegarki męskie – jak je wybrać?

0
1467

Jaką rolę pełnią zegarki męskie? Na pewno służą do sprawdzania godziny – to dość oczywista odpowiedź, niemniej jednak niepełna. Zegarki męskie służą bowiem także do wyrażania siebie, swojej osobowości, charakteru i pasji. Jak to wygląda w praktyce?

Drewniane i naturalne zegarki męskie

Tego typu zegarki kojarzy każdy z nas, ponieważ ostatnio stały się one naprawdę całkiem popularne. Czym szczególnym się wyróżniają? Otóż cała tarcza wykonana jest z drewna – czasem ciemnego, egzotycznego mahoniu, klasycznego, brązowego dębu czy jasnych klonów albo innych drzew. Te zegarki są idealne dla panów ceniących naturę, oryginalność.

Na rzemykach

Paseczek złożony z drobnych rzemyków i do tego tarcza zegarka z wpasowanym stylowym kompasem albo oryginalnymi strzałkami to zdecydowany wybór dla mężczyzny lubiącego wyzwania i przygody.

Potężne, z metalu

Taki typ zegarków – wyraźne, duże, wykonane z wysokiej jakości metali, czasem nawet z dodatkiem złota, idealne są dla panów, którzy lubią władzę, są pewni siebie, emanują spokojną siłą.

Na skórzanym pasku – klasyka

Klasyczny zegarek męski na skórzanym pasku znakomicie pasuje do panów ceniących ponadczasową elegancję. Taki model świetnie sprawdza się praktycznie w każdej codziennej stylizacji.

Na łańcuszku, w kieszonce

Dawniej noszono charakterystyczne zegarki męskie kieszonkowe. A dzisiaj? Teraz w zasadzie mało kto je nosi, jednak stopniowo wracają one do łask. Są znakomitym uzupełnieniem eleganckiego stroju i świetnie prezentują się u mężczyzn ceniących wytworność i kreatywność jednocześnie.

Pozostałe parametry zegarków męskich

Na co jeszcze trzeba koniecznie zwrócić uwagę, wybierając zegarki męskie? Otóż warto podkreślić, że cena na pewno nie może tutaj być podstawowym kryterium wyboru. Jeśli chcemy, żeby nasz zegarek był naszą ozdobą, to nie może on być tandetny. Ta sytuacja podobna jest to zakupu dobrych skórzanych butów – tylko one będą dodawały nam klasy. Warto jeszcze dobrać parametry zegarków męskich takie jak wielkość tarczy czy grubość paseczka do naszej dłoni i nadgarstka.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here