Jak zostać idealna panią domu, gdy masz dwie lewe ręce do gotowania?

0
1033
gotowanie

Kobiety przez lata walczyły o emancypację, choć niestety w wielu miejscach nadal są uciskane. Przez wiele lat kobiety walczyły też o nie utożsamiane tylko z gospodyniami domowymi, wszak bycie panią domu kojarzyło się ze zniewoleniem. Ale aktualnie, choć mamy mniejszy talent do prowadzenia domu niż nasze babki, chcemy być uznawane nie tylko jako świetne pracownice, ale i idealne gospodynie, wszak lubimy o sobie myśleć, że potrafimy wszystko, w przeciwieństwie do mężczyzn. Tak naprawdę niezależnie czy jesteście paniami domu czy pracujecie czy może łączycie wiele ról musicie wiedzieć, że powinnyście robić to co chcecie, bo na tym właśnie polega wolność. My w dzisiejszym poradniku skupimy się, aby doradzić Wam jak zostać idealną panią domu, gdy ma się dwie lewe ręce do gotowania.

Na naukę nigdy nie jest za późno

Niestety bywa tak, że gdy miałyśmy możliwość uczenia się gotowania od babć to jakoś nie miałyśmy na to ochoty, w końcu chciałyśmy tylko robić karierę. Ale wielu z nas także zależy, aby umieć gotować, szczególnie gdy na świecie pojawia się dziecko, któremu chce się zaoferować coś lepszego niż słoiczki, a potem kupne pierogi. Ale czasami chcemy się nauczyć gotować dla partnera bądź dla samych siebie, szczególnie, gdy mamy dość jedzenia fast foodów i proszenia się mam o przygotowanie obiadów na cały tydzień. Ale jak to mówią na naukę nigdy nie jest za późno, dlatego też warto lekcje pobierać u najlepszych, a więc zawsze można poprosić bliską osobę czy to mamę, ciocię czy babcię o lekcje gotowania, choć jeżeli macie rzeczywiście lewe ręce, to lekcji będzie sporo.

Kupuj dobrej jakości produkty i nigdy nie idź na łatwiznę

Gotowanie czy pieczenie nie jest trudne, ale wymaga zaangażowania. Podstawą jest umiejętność robienia zakupów, ale nie tylko ubrań, ale produktów spożywczych. A więc należy kupować tylko i wyłącznie najlepszej jakości produkty, z pewnego źródła, a więc nie kupujcie jajek klatkowych, lecz od kur z wolnego wybiegu. Podobnie rzecz wygląda z mięsem, otóż stawiajcie na polskie produkty np. kurczaki ekologiczne. Lepiej więcej zapłacić i cieszyć się smakiem. Pamiętajcie, że je się także oczami, dlatego bardzo ważne jest estetyczne podanie jedzenia. Jeżeli pieczecie ciasto, to do kremu możecie wykorzystać szprycę cukierniczą.

Ćwicz dużo, kieruj się intuicją

Trzeba wiedzieć, że gotowanie nie jest jak matematyką, gdyż nie ma pewnych zasad. Przy gotowaniu trzeba w dużej mierze kierować się własną intuicją i smakiem. Możecie uczyć się też na błędach i to także nic złego. Ale pamiętajcie, że nie musicie kierować się w 100% przepisami, lecz możecie wprowadzać także własne modyfikacje, jeżeli uważacie, że dane danie będzie lepiej smakować. Jeżeli jednak sądzicie, że Wasz smak jest raczej mało wyrafinowany i potraficie zjeść niemal wszystko, by tylko zaspokoić głód, to lepiej wtedy ściśle kierować się przepisami. Warto wiedzieć, że gotowanie jest poniekąd sztuką i wymaga talentu, a jeżeli Wam go brak, to skrupulatnie spisujcie przepisy i zwyczajnie kierujcie się nimi w 100%. Wtedy efekt będzie najlepszy. Swoją drogą ćwiczcie dużo, wszak ćwiczenie czyni mistrza.

Co każda pani domu powinna mieć?

Aby dobrze prowadzić dom, trzeba mieć odpowiednie sprzęty i mamy na myśli nie tylko odkurzacz, lecz także zastawę czy komplet wysokiej jakości garnków. Dzięki tym ostatnim nie musicie obawiać się, że skórka kurczaka przyklei się do dna. Do tego zaopatrzcie się w duży zestaw przypraw, gdyż dzięki nim możecie uratować wiele dań. Przydadzą się także akcesoria cukiernicze. Otóż dekorowanie dzięki szprycy cukierniczej jest bardzo proste, a i efekt jest najlepszy. Jeżeli lubicie sobie ułatwiać życie to zainwestujcie w robot wielofunkcyjny, dzięki niemu zdecydowanie szybciej przygotujecie różne dania. Dla miłośników zdrowej kuchni polecamy jeszcze parowar.

Każda kobieta czy mężczyzna może nauczyć się gotować. Ale jeżeli zupełnie Wam to nie wychodzi, a Wasz partner jest mistrzem patelni to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to on został rodzinnym kucharzem. Wy zawsze możecie sprawdzić się jako pogromcy pająków czy też elektrycy. W końcu kobieta żądnej pracy się nie boi i potrafi nawet naprawić samochód.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here