Zaburzenia funkcji seksualnych

0
1105
Zaburzenia funkcji seksualnych

Wiele osób cierpi z powodu zaburzeń funkcji seksualnych. Są to wstydliwe sprawy, dlatego część osób boi się zwrócić o pomoc do lekarza. Jednak pamiętajmy, że obawy te są nieuzasadnione. Zaburzenia funkcji seksualnych można, a nawet powinno się leczyć.

Najczęściej występujące zaburzenia seksualne to obniżenie libido, zaburzenia erekcji, wytrysk przedwczesny i bolesne stosunki płciowe. Obniżone libido, czyli spadek ochoty na seks może być związany z zaburzeniami hormonalnymi, depresją lub innymi chorobami. Dlatego problem ten wymaga bardzo wnikliwej diagnostyki.

Leczenie zaburzeń erekcji najczęściej leczy się przy pomocy inhibitorów fosfodiesterazy, takich jak sildenafil czy tadalafil. Leki te występują pod nazwami zwyczajowymi takimi jak viagra czy kamagra oraz pod przeróżnymi nazwami handlowymi.

Sildenafil z początku miał być lekiem do leczenia nadciśnienia. W trakcie badań klinicznych bardzo szybko zauważono jego działanie polegające na wspomaganiu wzwodu prącia podczas stymulacji seksualnej. Lek ten powoduje rozszerzenie zatok w ciałach jamistych i gąbczastych prącia, co ułatwia napływ krwi do nich. Obecnie sildenafil jest wykorzystywany głównie do leczenia zaburzeń erekcji (np.: w kamagra oral jelly) oraz nadciśnienia płucnego. Warto zauważyć, że sildenafil i inne leki na zaburzenia erekcji mają wpływ na wszystkie naczynia w ciele człowieka. Z tego względu mogą powodować spadki ciśnienia, przyśpieszenie akcji serca i inne zaburzenia sercowo-naczyniowe. Leki te w małych dawkach są dostępne bez recepty. Przed ich zażyciem warto jednak skonsultować się z lekarzem, który nas zbada i potwierdzi że możemy je bezpiecznie stosować.

Przedwczesny wytrysk jest przyczyną frustracji dla wielu mężczyzn. Nie pozwala cieszyć się przyjemnością z seksu ani im ani ich partnerką. Dobrym i bezpiecznym rozwiązaniem jest posmarowanie żołędzi prącia żelem znieczulającym z lidokainą. Sprawi to, że będzie ona mnie wrażliwa. Po użyciu żelu konieczne jest założenie prezerwatywy. W przeciwnym razie znieczulone zostaną również narządy partnerki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here