Korekta twarzy

0
1685
Korekta twarzy

Każdy z nas ma inną twarz. I nie ulega to wątpliwości, ale nie każdy z nas jest zadowolony ze swojego wyglądu. Nie każdy do końca akceptuje to jakim jest, i jakie codziennie w lustrze widzi odbicie. Wiadomo, nie są to kwestie egzystencjalne, ale każdy niech oceni to sam. Jedno, natomiast jest pewne. Dobry wygląd, to lepsze samopoczucie, a co za tym idzie lepsze i bardziej „higienicznie psychicznie” życie.
XXI wiek to okres ogromnych możliwości ze strony, zarówno chirurgii plastycznej, jak i kosmetologii oraz ogólnie pojmowanej medycyny estetycznej. Możemy korygować swoją twarz za pomocą kosmetyków sensu stricto upiększających oraz za pomocą bardziej lub mniej inwazyjnych zabiegów. Mowa tutaj, między innymi o operacjach plastycznych oraz zabiegach bez użycia skalpela, tylko przy zastosowaniu nowoczesnych maszyn. Korekta twarzy to luksus, na który może pozwolić sobie już niemalże każdy z nas. Wystarczy tylko zastanowić się nad tym, czego oczekujemy po zabiegu oraz wybrać miejsce gdzie profesjonalni eksperci zajmą się naszym zewnętrznym wyglądem, a on będzie miał bezpośrednie oddziaływanie na nasze wnętrze.
Na polskim rynku istnieje wiele możliwości korekty twarzy. Najpopularniejszy i jak dotąd najskuteczniejszy zabieg to implantacja pod skórę specjalnych nici, które „uszyją” naszą twarz od nowa, jak gdyby na zamówienie. Dzięki tym niciom tkanka podskórna będzie znajdowała się dokładnie tak, gdzie jej wskażemy. Brzmi strasznie? Nic bardziej mylnego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa niespełna kilka minut.
Korygowanie twarzy może odbywać się również za pomocą zabiegu wszczepiania w wybrane miejsce, implantów silikonowych lub biokompatybilnych implantów, które do złudzenia przypominają ludzką tkankę. Możliwy jest również przeszczep tkanki tłuszczowej pochodzącej od pacjenta, co daje gwarancję szybkiego gojenia się ran, a co za tym idzie szybkiego powrotu do aktywności zawodowej.
Warto również zwrócić uwagę na zabieg pozbywania się tzw. „chomików”, czyli lipolizy iniekcyjnej, podczas której chirurg wprowadza w wybrana partię ciała, specjalna substancję, która rozpuszcza nagromadzony się tłuszcz. Efekt jest niemalże natychmiastowy.
Jednak pamiętajmy o jednym. Żaden skalpel nie zastąpi harmonii jaka powinna panować w naszym ciele. Ręce chirurga w prawdzie odmłodzą naszą twarz, ale uśmiech i dobre samopoczucie i tak pozostaną najlepszym zabiegiem, który możemy sobie sami zafundować.

www.wypaplani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTwarz kwadratowa
Następny artykułTonery do włosów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here