Korektor do twarzy

0
1319
Korektor do twarzy

Korektor to sprzymierzeniec kobiet o problematycznej cerze. Jeśli na co dzień borykasz się z cieniami pod oczami, zdarzają ci się wypryski i twoja skóra jest szara, oprócz długofalowych wspomagaczy warto sięgnąć po kosmetyk, który w kilka sekund rozprawi się z tymi niedoskonałościami. Jaki korektor wybrać? Najważniejsze, by było on o kilka tonów jaśniejszy od podkładu. Jeśli chodzi o formę korektora, najpopularniejsze są dwa rodzaje.
Korektor do twarzy w sztyfcie:
Korektor, który wysuwa się jak szminka, to świetne rozwiązanie dla pań mających cienie pod oczami i poszarzałą cerę. Nakładając go półkolistymi ruchami w newralgicznych miejscach, czyli pod oczami, na kościach policzkowych, brodzie i czole uzyskasz naturalny efekt rozświetlenia i rozjaśnienia twarzy. Korektory w sztyfcie są świetną alternatywą dla jasnego podkładu – mniejsza ilość fluidu na rzecz korektora sprawi, że makijaż nie stworzy efektu maski.
Korektor do twarzy w płynie:
Jeśli na co dzień borykasz się z wypryskami albo masz niewielkie przebarwienia po przebytym w przeszłości trądziku, zdecyduj się na korektor w płynie. Wygodne opakowanie z aplikatorem sprawi, że łatwo zamaskujesz małe niedoskonałości. Co równie ważne, korektory o płynnej konsystencji są też zwykle lżejsze i łatwiej łączą się z naturalnym kolorytem twarzy. Dla wzmocnienia efektu makijażu ust możesz również wykorzystać taki korektor, obrysowując nim kontur warg i lekko rozcierając.
Korektory do twarzy w kremie:
Skutecznie tuszują defekty. Ze względu na delikatną formułę, zawartość składników pielęgnacyjnych i dość dobre krycie stosowane są najczęściej do korekty partii pod oczami. Powinny być o ton lub dwa jaśniejsze od koloru podkładu. Korektory te nadają się do młodych cer, bo w przypadku skóry dojrzałej, mogą (choć nie muszą) podkreślać zmarszczki.
Oprócz korektorów w kolorach „cielistych” mamy na rynku korektory kolorowe. Ich działanie jest wynikiem wzajemnego oddziaływania barw, w tym wypadku: neutralizacji. Neutralizacja polega na tym, że łącząc (mieszając) ze sobą dwa określone kolory, tworzymy odcień zbliżony do szarości. W tym wypadku kolor pierwszy to kolor cery, kolor drugi to odpowiedni kolor korektora.
• Czerwony + zielony. Zaczerwienia na twarzy zneutralizujemy używając korektora w kolorze zielonym
• Fioletowy + żółty. Zasinienia (fioletowo-sine podkrążenia pod oczami, siniaki) zneutralizujemy korektorem w kolorze żółtym
• Brązowy + różowy. Szaro-brązowe plamy (podkrążenia pod oczami w tym kolorze, plamy hormonalne, itp.) zneutralizujemy korektorem w kolorze różowym
Pamiętajmy, że jeśli zakrywamy przebarwienia kolorowym korektorem lub bazą, to nakładamy ten kosmetyk przed aplikacją podkładu. Najpierw neutralizacja, potem wyrównujemy koloryt cery podkładem. Co oznacza, że niestety możemy podkreślić zmarszczki.
Wygodniejsze jest stosowanie cielistych korektorów, idealnie dobranych kolorystycznie do koloru cery i podkładu, ewentualnie ton lub dwa jaśniejszych. Tego typu korektor możemy użyć na twarz wcześniej potraktowaną podkładem. Dobrze jest też nie aplikować podkładu w okolice oka i wykończyć makijaż w tym miejscu właśnie korektorem.

www.orlabaszta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTonery do włosów
Następny artykułSzampon ziołowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here