Zaburzenia erekcji – jak sobie z tym poradzić?

0
1126
Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to dość często spotykany problem u mężczyzn w różnym wieku. Przyczyn występowania impotencji jest wiele, dlatego najlepiej udać się do lekarza, jeśli samodzielnie nie poradzimy sobie z problemem. Pierwszą przyczyną zaburzeń erekcji może być zła dieta połączona z brakiem aktywności fizycznej. Prowadzi to do otyłości, a tym samym do zachwiania równowagi hormonalnej organizmu.

Testosteron to hormon odpowiedzialny między innymi za libido i potencję, a jego ilość w naszym organizmie jest zależna od ilości tkanki mięśniowej. Dodatkowo otyłość prowadzi do miażdżycy, co utrudnia lub uniemożliwia prawidłowy wzwód. Musimy także zwrócić uwagę na leki, które przyjmujemy, ponieważ niektóre z nich mogą negatywnie wpływać na erekcję. Przyczyn impotencji może być wiele. Również stres może skutecznie uniemożliwić nam erekcję.

Leczenie zaburzeń erekcji powinniśmy zacząć od wizyty u lekarza, który na pierwszej wizycie przeprowadzi z nami szczegółowy wywiad. Następnie lekarz może zlecić szczegółowe badania, żeby znaleźć przyczynę zaburzeń. Problem ten jest jednak wstydliwy dla wielu, i to właśnie dlatego coraz częściej sięgamy po leki dostępne w aptekach, bądź w internecie.

Leki na zaburzenia erekcji możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsze z nich to leki, które stosujemy bezpośrednio przed stosunkiem. Przykładem może być popularna viagra czy kamagra, którą możemy kupić w każdej aptece. Przyjmujemy ją na około 30 minut przed planowanym stosunkiem. Drugą grupą są suplementy, które wymagają od nas regularnego stosowania przez dłuższy okres czasu. Są to preparaty ziołowe, które pozytywnie wpływają na libido i potencję. Tego typu suplementy zawierają substancje, które poprawiają krążenie, regulują pracę układu hormonalnego , oraz usprawniają pracę ciał jamistych w prąciu.

Producenci suplementów na problemy z erekcją zapewniają, że efekty mogą być widoczne nawet po pierwszym tygodniu stosowania. Jednak trwałe efekty osiągniemy po kilku miesiącach kuracji. Oprócz tego przed stosunkiem możemy przyjmować viagrę, co dodatkowo zwiększy nasze doznania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here