Zapach w trzcinie zaklęty

0
2678
Zapach w trzcinie zaklęty

Właściwie dobrany zapach potrafi zadziwiająco odmienić charakter każdego wnętrza – to po pierwsze. Po drugie – panujący w domu zapach ma olbrzymie znaczenie dla tego, w jaki sposób się w nim czujemy i jak wypoczywamy. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasz dom był prawdziwą oazą spokoju i relaksu, zdecydowanie powinniśmy zainteresować się teorią zapachów i podstawowymi zasadami aromaterapii.

Z technicznego punktu widzenia zapach w pomieszczeniu zmienić można na wiele sposobów. Do dyspozycji mamy oczywiście wszelkiego rodzaju współczesne „sztuczne” metody, takie jak rozmaite listki zapachowe czy elektroniczne rozpylacze syntetycznych aromatów. Te rozwiązania oczywiście przynoszą pewne efekty – bardziej zresztą jedynie estetycznie, aniżeli terapeutyczne – ale na dłuższa metę nie są ani estetyczne, ani zwyczajnie zdrowe.

Warto zatem postawić na dyfuzory zapachowe. Czym jest dyfuzor zapachowy? To nic innego jak niewielki zbiorniczek (lub flakonik) zawierający olejek, który producenci i dystrybutorzy określają czasem jako „perfumy dla domu”. W nim zanurzone są specjalne patyczki zapachowe wykonane przeważnie z trzciny.

Choć całość sprawia dość niepozorne wrażenie, ma kilka poważnych zalet. Przede wszystkim pałeczki zapachowe są praktycznie całkowicie bezobsługowe i można je pozostawić bez opieki – a to już oznacza wielką przewagę nad typową świecą albo elektronicznym rozpylaczem. Patyczki wystarczy przeważnie odwrócić raz na tydzień, zaś sam aromat utrzymuje się w pomieszczeniu tygodniami. Oczywiście jego trwałość jest w dużym stopniu uzależniona od panującej temperatury i wilgotności, jednak można śmiało powiedzieć, że dyfuzor zapachów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wprowadzenie przyjemnej nuty zapachowej do dowolnego wnętrza.

Dyfuzory zapachowe sprzedawane są w zestawach: pojemniczek, patyczki i olejek. Na szczęście jednak zarówno pałeczki zapachowe, jak i sam wkład nabyć można także oddzielnie, a to oznacza, że gdy wyczerpie się już zapas z zestawu „startowego”, nie trzeba będzie kupować nowego dyfuzora. Co ważne – równie łatwa jest wymiana zapachu na nowy. Wystarczy jedynie dokładnie przepłukać pojemnik wodą oraz włożyć do niego nowe patyczki zapachowe!

Do tego wszystkiego trzeba koniecznie dodać jeszcze jedną zaletę dyfuzorów. Otóż są one po prostu bardzo dekoracyjne i wspaniale komponują się z każdym wnętrzem, nie tylko dodając mu przyjemnego aromatu lecz również ciepłego, domowego charakteru.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here