Magia świecy

0
2946
Magia świecy

Mówi się, że każdy dom ma duszę. I faktycznie coś w tym jest – wchodząc do czyjegoś mieszkania momentalnie przecież doświadczamy całej gamy uczuć, które można by jednym słowem określić, jako „klimat”. Pytanie tylko, z czego on wynika?

Można by stwierdzić, że podstawą jest wykończenie i wyposażenie wnętrza. To, na jakie kolory są pomalowane ściany, jakie meble wybrali gospodarze i jakimi dodatkami je udekorowali – to przecież wydaje się esencją domu. Ale wspomniany „klimat” to także aspekty bardzo ulotne: chociażby zapachy.

Dlatego właśnie w wielu domach znajdziemy rozmaite świece ozdobne. Część z nich pełni jednak podwójną funkcję – służą jednocześnie jako świece dekoracyjne i świece zapachowe, chociaż nie zawsze ich zadaniem jest wyłącznie budowanie odpowiedniej atmosfery.

Czasem świeca zapachowa potrzebna jest po prostu po to, aby wydobywający się z niej aromat zamaskował inne obecne w pomieszczeniu zapachy. Nie znaczy to oczywiście, że jest atrybutem „flejtuchów” – bywa przecież tak, że przypadkiem rozleje się coś śmierdzącego, zacznie przeciekać rura pod zlewozmywakiem albo psa dopadną niespodziewane dolegliwości gastryczne. Takich sytuacji uniknąć się nie da. Wietrzenie pomieszczenia to jedno, a skuteczne przeciwdziałanie nieprzyjemnym zapachom – to właśnie domena wspomnianych świec.

Świece zapachowe dostępne w handlu występują dziś w tak wielu wersjach aromatycznych, że wybór najprzyjemniejszego zapachu może przyprawić o przysłowiowy ból głowy. I to dosłownie – bo o ile zapach potrafi uspokajać i relaksować, o tyle w nadmiarze faktycznie może wywołać migrenę.

Kiedy jednak już uda nam się wybrać ten najwłaściwszy, możemy mieć pewność, że nie tylko zamaskuje on większość niepożądanych aromatów, ale też wprowadzi do domu wyjątkową atmosferę. Umiejętnie zastosowana świeca zapachowa jest w stanie doskonale sterować „klimatem” domu, a nawet wpływać na zachowanie gości!

A jeśli do tego wybierzemy wyrób naprawdę wysokiej jakości – jak chociażby świece Yankee Candle – dostarczy on nam nie tylko niezrównanych wrażeń węchowych ale także wspaniale upiększy każde wnętrze. Bo świece to coś więcej niż tylko przyjemny zapach i ładny wygląd. Świeca to po prostu magia, które trzeba doświadczyć samemu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here